Целта на този блог е да коментира темите, които най-много вълнуват булките. Може би към края на организацията идва една много сложна (а не изглежда такава) задача – разпределението на гостите по маси. По-конкретно: разпределението на масите за родителите и най-близките роднини. Ще коментираме основните ЗА и ПРОТИВ на двете възможности, но преди това даваме Първи златен съвет:
„Изчакайте максимално с отпечатването на таблото с разпределението (3 дни преди сватбата) или го направете във формат, в който може да търпи промени лесно.“
Темата с караниците, разделите, събиранията, отказите, вирусите, „с деца съм/без деца съм“, „не ме пуснаха отпуска“, „изпуснах си самолета“ е необятна и няма да я засягаме нито сега, нито никога. Накратко това са основните 101 причини за откраз или промяна на конфигурацита, която изисква действия от Ваша страна.
Връщаме се на основната тема за родителите. Дилемата на младоженците често е дали двете двойки родители да седят на една маса или на отделни. Ето ги и най-пополярните ПРО- и КОНТРАПОЗИЦИИ.
„ДА“ на настаняването на родителите на една маса:
- Вече са едно семейство
- Ще се опознаят по-добре
- Ще се почувстват по-единни и сплотени
- Ще си казват наздраве по-лесно и по-често
„НЕ“ на настаняването на родителите на една маса:
- Не се познават достатъчно към момента на сватбата
- Не намират достатъчно теми извън „младоженците“
- „Родите“ са големи и не се побират на обща маса
- Има назрял или латентен конфликт между страните
Основните „ДА“ и за двете ситуации:
- Сватбата е динамично събитие, на което гостите не обръщат голямо внимание едни на други
- Сватбата се провежда на определено за целта място и периметърът позволява на всички гости да общуват по между си или да сменят компанията при желание
- Вие сте истински късметлии родителите Ви да присъстват на сватбата и да Ви подкрепят в това решение!
Успех!
Не забравяйте да разгледате нашата колекция булчински рокли!
Милвана